26

04-2024

Ospel Wierbka - Promień Przeginia 1:2 (0:1)

• autor: demsi187, 2014-06-09 15:07

W meczu XXVIII Kolejki olkuskiej A Klasy Ospel Wierbka uległ na własnym boisku Promieniowi Przeginia 1:2 (0:1). Bramkę dla gospodarzy zdobył Paweł Tkacz. Dla podopiecznych Mirosława Nowakowskiego była to 4 porażka pod rząd.

Pierwsze 45 minut to zdecydowana przewaga Promienia. Goście oddali bardzo dużo strzałów na bramkę Ospelu jednak skuteczność tego dnia nie była najlepszą stroną przyjezdnych. Dla podkreślenia należy powiedzieć, że nie były to jednak 100% szanse na zdobycie gola. Ostatecznie goście dopięli swego po niezbyt mocnym ale szczęśliwym strzale Szymona Rogoża z ok. 25 metrów. Piłka skozłowała i przeleciała ponad rękami interweniującego Leszka Ziai. Prowadzenie uśpiło przyjezdnych co mógł wykorzystać Łukasz Grabowski. Napastnik Ospelu w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał jednak piłkę ponad poprzeczką. Ostatecznie na przerwę goście schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Druga połowa bardziej wyrównana, głównie dzięki lepszej grze Ospelu, zwłaszcza przez początkowych kilkanaście minut. Na efekty nie trzeba było długo czekać bo już kilka minut po wznowieniu indywidualną akcją popisał się Paweł Tkacz. Zawodnik z nr 23 z łatwością ograł obrońcę, wpadł w pole karne i uderzeniem w bliższy narożnik bramki doprowadził do wyrównania. Z biegiem upływu czasu goście grający pod dużą presją walki o utrzymanie w lidze przejęli inicjatywę i rozpoczęli oblężenie bramki Ospelu. Mnóstwo okazji długo nie przeradzało się w zdobycz bramkową a po jednej z kontr Ospel mógł objąć prowadzenie. W głównej roli wystąpili Juniorzy. Bracia Grabowscy niemal we dwójkę rozmontowali całą defensywę Promienia lecz ostatecznie piłkę z pola karnego zdołał wybić jeden z defensorów. W końcu nadeszła 82, decydująca minuta dla losów tego spotkania. Kilkakrotnie strzały z pola karnego zdołał odbijać bramkarz Ospelu, piłka ciągle trafiała jednak pod nogi napastników aż w końcu skuteczną dobitką popisał się Karol Lewandowski. W ostatnich minutach obie drużyny opadły nieco z sił a po 93 minutach meczu toczonego w trudnych warunkach ze względu na wysoką temperaturę, sędzia zakończył spotkanie.

P. Tkacz - Sz. Rogóż, K. Lewandowski

OSPEL: L. Ziaja - P. Słowikowski, D. Ziaja, K. Słowikowski (Mariusz Jurczak), P. Mrówka - A. Musialski (M. Koniec), R. Grabowski (Mateusz Jurczak), A. Nowakowski, P. Lis - P. Tkacz, Ł. Grabowski