środa

Aktualności

Dłubnia Trzyciąż/Jangrot - Ospel Wierbka 3:1 (0:1)

• autor: demsi187, 2014-05-05 11:24

Porażką 1:3 Ospelu Wierbka z Dłubnią Trzyciąż/Jangrot zakończyło się spotkanie XXIII serii spotkań drużyn rywalizujących o mistrzostwo olkuskiej A Klasy. Mimo gola Przemysława Lisa i prowadzenia do przerwy 1:0 nie udało się utrzymać zwycięstwa do końcowego gwizdka sędziego.

Mecz rozpoczął się świetnie dla gości, grających po raz kolejny bez kilku podstawowych zawodników. Już w 5 minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego celnym strzałem głową wykończył Przemysław Lis. Lekko oszołomiona Dłubnia potrzebowała kilku minut na stworzenie zagrożenia pod bramką Ospelu ale jak przejęła inicjatywę to nie oddała jej już do końca pierwszej części gry. Raz za razem sunęły ataki na bramkę Ospelu lecz skuteczność nie była atutem gospodarzy w tym etapie gry. A Ospel cofnięty na własną połowę tylko czyhał na jakiś błąd przeciwnika. W efekcie przed dobrą szansą stanął Sebastian Osuszek jednak jego uderzenie ostatecznie powędrowało nad poprzeczką. Mimo dalszych ataków gospodarzy w pierwszej części gry bramki już nie padły i na przerwę Ospel schodził prowadząc 1:0. Początek drugiej połowy bez zmian. Dalej to Dłubnia atakowała i oddawała niezliczoną ilość strzałów na bramkę Ospelu. Efekt tych starań przyszedł po godzinie gry, kiedy to Michał Czapnik urwał się obrońcy i będąc w sytuacji sam na sam pokonał Leszka Ziaję. Kilka minut później we własnym polu karnym Rafał Grabowski sfaulował jednego z rywali. Sytuacja ta nie umknęła uwadze arbitra, który wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Grzegorz Urbański i pewnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W kolejnych minutach gra nieco się wyrównała. Gracze Ospelu stworzyli kilka ładnych, składnych akcji na połowie przeciwnika jednak na zagrożenie pod bramką Dłubni to się nie przełożyło. W ostatnich minutach goście zaryzykowali bardziej i większą ilością graczy atakowali bramkę Dłubni. 5 minut przed końcem Paweł Tkacz stanął przed wyborną szansą na doprowadzenie do wyrównania. Jeden z obrońców źle wybił piłkę, przejął ją Lis i zagrał do Tkacza, który wyprzedził obrońców i znalazł się sam przed bramkarzem. Niestety piłka zamiast w siatce przeleciała wysoko nad poprzeczką. Sytuacja ta zemściła się w 89 minucie, kiedy to w dużym zamieszaniu pod bramką Ospelu Kamil Baranek oddał przytomny strzał zza szesnastki i piłka wpadła w dolny narożnik bramki. Chwilę później sędzia zakończył zawody.

M. Czapnik, G. Urbański (karny), K. Baranek - P. Lis

OSPEL: L. Ziaja - P. Myca, D. Ziaja, K. Słowikowski (P. Mrówka), A. Kyć - A. Musialski, P. Tkacz, R. Grabowski (M. Jurczak), S. Osuszek, P. Lis - Ł. Grabowski