25

04-2024

Northstar Miechów - Ospel Wierbka 0:0

• autor: demsi187, 2014-04-13 14:54

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie XIX serii spotkań, w której to Ospel Wierbka mierzył się w spotkaniu wyjazdowym z Northstarem Miechów.

Mecz od początku lepiej zaczęli gospodarze jednak strzał z dystansu nieznacznie minął poprzeczkę bramki Ospelu. W odpowiedzi uderzał Dawid Ziaja lecz świetną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy. Chwilę później ten sam zawodnik znalazł się z piłką 5 metrów od bramki jednak nie zdołał oddać nawet strzału na bramkę. Następnie z rzutu wolnego dwukrotnie próbował Krystian Hordyn. Jego strzały mijały jednak światło bramki. W odpowiedzi przed dogodną okazją stanęli zawodnicy Northstaru. Z piłką 2 metry przed bramką minęło się dwóch zawodników i ostatecznie od bramki rozpoczął grę bramkarz Ospelu. W 40 minucie kolejną świetną szansę zmarnował Ziaja. Jakub Opiłka zagrał piłkę za plecy obrońców, doszedł do niej skrzydłowy Ospelu lecz jego strzał był zbyt słaby aby zaskoczyć goalkeepera gospodarzy. W tym samym czasie w okolicach linii środkowej boiska zawodnik Northstaru uderzył łokciem w twarz Mateusza Miąsko. Sytuacja ta nie uszła uwadze sędziego liniowego i gospodarze od tej chwili musieli radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce pokazanej kapitanowi gospodarzy. Do przerwy jednak bramek nie było. Druga połowa o dziwo wyrównana. Cofnięty niemalże we własne pole karne Northstar stawiał opór Ospelowi i od czasu do czasu wyprowadzał bardzo groźne kontrataki. A goście przez całą drugą połowę bili głową w mur. Co warte uwagi, mimo ataków Ospel nie stworzył sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia tego upragnionego gola. W ok. 65 minucie miała miejsce chyba największa kontrowersja tego spotkania. Jakub Opiłka uprzedził obrońcę i został przez niego kopnięty w polu karnym. Mimo protestów sędzia pozostał niewzruszony i kazał kontynuować grę. Do samego końca Northstar dzielnie się bronił i w nagrodę zdobył 1 punkt bowiem Ospel nie był w stanie tego dnia pokonać choćby raz bramkarza rywali.

OSPEL: L. Ziaja - P. Myca, B. Szwaja, K. Słowikowski (A. Kyć), P. Słowikowski - D. Ziaja, J. Opiłka, A. Nowakowski, M.Miąsko - P. Nowakowski (M. Koniec), K. Hordyn (S. Osuszek)