03

04-2024

Ospel Wierbka - Strumyk Zarzecze 3:1 (1:0)

• autor: demsi187, 2013-09-15 10:59

Po bardzo ciężkim meczu, chyba najtrudniejszym jak do tej pory, Ospel Wierbka pokonał 3:1 beniaminka tegorocznych rozgrywek, Strumyka Zarzecze 3:1 (1:0). Bramki dla gospodarzy zdobywali Paweł Tkacz i Przemysław Lis a raz własnego bramkarza pokonał obrońca.

Przedmeczowe zapowiedzi, że Strumyk postawi wysokie warunki się sprawdziły. Ospel był jednak na to przygotowany i znakomicie wywiązał się z założeń. Przez większą część spotkania to Strumyk dyktował warunki gry, był częściej przy piłce i wyglądał znacznie lepiej na tle gospodarzy. Jednak o dziwo sytuacji do zdobycia bramki sobie nie był w stanie wypracować. W przeciwieństwie do Ospelu, który nastawiony na grę z kontry mógł zdobyć jeszcze więcej bramek. Pierwszą groźną akcję stworzył Ospel. Strzał Kamila Mroza ostatecznie trafił na głowę Przemysława Lisa lecz skrzydłowy Ospelu trafił wprost w bramkarza. Kolejną sytuację do otworzenia wyniku potyczki zmarnował wbiegający w pole karne z bocznych rejonów boiska i będący sam przed bramkarzem Paweł Tkacz, który uderzył bardzo niecelnie. Co nie udało mu się w tej akcji, udało się po kilkunastu minutach. Wtedy to popisał się pięknym uderzeniem z narożnika pola karnego i nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Jeżeli chodzi o sytuacje to należy także odnotować niecelny strzał z dystansu Artura Nowakowskiego. Prowadzący grę goście w pierwszej części stworzyli tylko dwukrotnie poważne zagrożenie pod bramką Ospelu. Za pierwszym razem skutecznie interweniował Bartosz Szwaja i wybił piłkę sprzed linii bramkowej daleko poza obręb szesnastki. Natomiast najlepszą sytuację goście zmarnowali w 38 minucie, kiedy to Leszek Ziaja wygrał pojedynek z napastnikiem. Na przerwę gospodarze schodzili z jednobramkową zaliczką. Druga połowa spotkania bardzo podobna do pierwszych 45 minut. Dalej to Strumyk dyktował warunki gry a kolejne świetne okazje stwarzał...Ospel. Swojego drugiego gola w tym meczu mógł zdobyć Tkacz jednak jego strzał obronił bramkarz. Podobnie jak w sytuacji Łukasza Grabowskiego, który będąc w sytuacji sam na sam nie trafił do siatki. Te niewykorzystane okazje zemściły się w 63 minucie spotkania. Błąd linii defensywnej Ospelu wykorzystał grający z nr 13 napastnik Strumyka i doprowadził do wyrównania. Ten gol dodał wiatru w żagle beniaminkowi lecz Ospel przetrwał napór gości a na kwadrans przed końcem zdobył bramkę na 2:1. Artur Nowakowski z rzutu rożnego zagrał na krótki słupek bramki, co prawda w piłkę nie trafił Dawid Ziaja jednak zrobił to wbiegający za nim obrońca i skierował ją do własnej bramki. Strumyk mimo, że dążył do zdobycia gola wyrównującego nie był w stanie sforsować obrony Ospelu. A gospodarze 3 minuty przed końcem zdobyli kolejną bramkę. Przemysław Lis zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego spod linii bocznej a zaskoczony bramkarz zdaniem sędziego liniowego interweniował już będąc za linią bramkową. Mimo protestów gości gol został uznany i tym samym skończyły się emocje w tym spotkaniu.

P. Tkacz, sam., P. Lis

OSPEL: L. Ziaja - P. Myca, B. Szwaja, D. Ziaja, K. Janosik (P. Słowikowski) - P. Tkacz, A. Nowakowski (M. Jurczak), K. Mróz, P. Lis - Ł. Grabowski (M. Miąsko), D. Bartos (M. Kazior)