04

04-2024

Ospel Wierbka - Pogoń Miechów 4:1 (1:0)

• autor: demsi187, 2013-08-15 14:50

Na inaugurację ligowych rozgrywek Ospel Wierbka wysoko, bo aż 4:1 pokonał przed własną publicznością Pogoń Miechów. Premierowe trafienia w tym sezonie zaliczyli Dawid Bartos (dwa) oraz Paweł Tkacz i Piotr Nowakowski.

Pogoń z sezonu 2012/2013 a z 2013/2014 to już zupełnie inne drużyny. Z ekipy walczącej w ubiegłym sezonie o awans do Ligi Okręgowej pozostała tylko garstka zawodników co odbiło się już w meczu I Kolejki. Początek spotkania dość chaotyczny w wykonaniu obu stron. Drużyną, która jako pierwsza uporządkowała swoją grę był Ospel a wejście w nowy sezon zajęło mu ponad 20 minut. To właśnie po ok ponad 20 minutach gry walczący w polu karnym w pojedynku główkowym Przemysław Lis został bezpardonowo zaatakowany przez jednego z obrońców i sędzia wskazał na "wapno". Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Dawid Bartos i pewnym strzałem dał swojej drużynie prowadzenie. W kolejnych minutach gra była wyrównana a swoje sytuacje miały obie drużyny. Po stronie Ospelu warto odnotować soczysty strzał Pawła Mycy, po którym piłka przeleciała nad poprzeczką oraz uderzenie grającego przez całe spotkanie "pierwsze skrzypce" Bartosa. Gośce poważniej bramce Ospelu zagrozili tylko raz lecz Leszek Ziaja zdołał sparować strzał na rzut rożny. Do przerwy więcej bramek nie było. Druga połowa zaczęła się bardzo podobnie jak niemal cała pierwsza część z tą różnicą, że licznie zgromadzenie kibice obu drużyn doczekali się większej ilości bramek. Pogoń mogła wyrównać w 53 minucie lecz strzał z rzutu wolnego wstrząsnął tylko poprzeczką. Chwilę później duży błąd bramkarza Ospelu wykorzystał Florek, który umieścił piłkę w bramce w niemal niemożliwej sytuacji trafiając do siatki. Ta sytuacja mogła podłamać podopiecznych Mirosława Nowakowskiego lecz ostatecznie zmobilizowała ich do jeszcze większego wysiłku, czego efekty było widać zaledwie po 3 minutach. Paweł Tkacz na prawym skrzydle ograł obrońcę, złamał akcję do środka i z lewej nogi uderzył na bramkę. Piłka jeszcze po rykoszecie od jednego z obrońców przelobowała bramkarza i ku uciesze strzelca wpadła do bramki. Napór Ospelu trwał i w 65 minucie kapitalną, indywidualna akcją popisał się Dawid Bartos. Napastnik przebiegł z piłką niemal pół boiska, w polu karnym z dziecinną łatwością ograł obrońcę i skierował piłkę w krótki róg bramki. Ten gol podłamał miechowian a gospodarzom dał trochę luzu. 10 minut później, na kwadrans przed końcem Ospel zadał decydujący cios. Świetną zespołową akcję celnym strzałem wykończył Piotr Nowakowski. Nie mogący pogodzić się z porażką goście zaczęli coraz ostrzej grać uciekając się do faulów. W wyniku jednego z nich pomocnik Pogoni zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Z ławki rezerwowych na trybuny odesłany został także trener Pogoni. W samej końcówce rozmiary porażki mogli zmniejszyć goście lecz strzał z rzutu wolnego powędrował nad poprzeczką i ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Ospelu 4:1.

D. Bartos x2, P. Tkacz, P. Nowakowski

OSPEL: L. Ziaja - P. Myca, D. Ziaja, J. Nowakowski, P. Mrówka (M. Kowal) - P. Tkacz, A. Nowakowski (B. Szwaja), K. Mróz, P. Lis (M. Kazior) - P. Nowakowski, D. Bartos