26

04-2024

Ospel Wierbka - Leśnik Gorenice 6:0 (3:0)

• autor: demsi187, 2013-07-02 10:59

Na zakończenie sezonu w meczu XXX Kolejki olkuskiej A Klasy Ospel Wierbka występujący w roli gospodarza na boisku w Gorenicach rozgromił tamtejszy Leśnik, świeżo upieczonego mistrza, 6:0. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Jakub Nowak a po jednym trafieniu dołożyli Paweł Tkacz, Artur Nowakowski oraz Norbert Kurczek. Dzięki temu zwycięstwu Ospel na finiszu rozgrywek uplasował się na 5 miejscu w tabeli. Mistrzem został wyżej wspomniany Leśnik Gorenice natomiast z ligi spadają Spójnia II Osiek oraz Sokół Gołaczewy.

Sobotnie spotkanie miało być świętem dla piłkarzy i kibiców Leśnika, fetującym awans do Ligi Okręgowej. W małym stopniu Ospel to święto przyćmił bowiem mecz zakończył się pogromem i wynikiem, którego nikt się nie spodziewał. Ostre strzelanie rozpoczął Paweł Tkacz. W 4 min Mateusz Miąsko szybko wznowił grę z rzutu wolnego posyłając piłkę do Tkacza a ten mocnym strzałem w długi róg otworzył wynik potyczki. Leśnik nie zdążył otrząsnąć się po stracie pierwszego gola a 3 minuty później dostał drugą bramkę. Piękną akcję Ospelu sfinalizował Jakub Nowak, który po profesorsku minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. W 26 minucie było już 3:0. Artur Nowakowski uderzył piłkę po długim rogu, ta odbiła się od słupka i ostatecznie spadła na jego głowę. Dobitka była już skuteczna, szkoda tylko że przy pierwszej próbie nie wpadła do siatki bowiem zdecydowanie byłby to najładniejszy gol spotkania. Dopiero w trzecim kwadransie przebudził się nieco Leśnik i miał swoje okazje do zdobycia gola. Raz piłkę z linii bramkowej po rzucie rożnym wybił Norbert Kurczek, raz świetną interwencją popisał się Leszek Ziaja wygrywając pojedynek sam na sam z napastnikiem oraz przy trzeciej dogodnej okazji Szewczyk nie trafił w światło bramki. Do przerwy mimo wszystko bardzo zasłużone prowadzenie Ospelu 3:0. Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry. Głodny kolejnych goli Ospel raz za razem niepokoił defensywę Leśnika. W 54 minucie znów w sytuacji sam na sam znalazł się Nowak i podobnie jak za pierwszym, tak i tym razem "posadził" bramkarza i umieścił futbolówkę w pustej bramce. W kolejnych minutach obie drużyny nie stworzyły sobie tak dogodnych okazji. Warto odnotować tylko niecelny strzał z dystansu harującego przez całe 90 minut Dawida Bartosa. Leśnik też starał się choćby o gola honorowego jednak głównie próby najgroźniejszego pod bramką Ospelu Kurkowskiego nie przynosiły oczekiwanego skutku. W ostatnim kwadransie podopieczni Mirosława Nowakowskiego dobili niezbyt dobrze prezentującego się Leśnika. W 76 minucie dwójkową akcję przeprowadzili Nowak i Kurczek. W efekcie ten drugi znalazł się sam przed bramkarzem lecz pomylił się przy próbie lobowania. Na jego szczęście do końca za akcją podążył Nowak i już bez żadnych problemów skompletował Hat-tricka, kończąc sezon z 22 bramkami na koncie. Dorobek ten pozwolił mu na bycie nie tylko najskuteczniejszym piłkarzem Ospelu ale i Powiatu zawierciańskiego. W 84 minucie wynik meczu ustalił Norbert Kurczek, który tym razem nie miał kłopotów z umieszczeniem piłki w siatce. Po spotkaniu miała miejsce przyjemna dla Leśnika chwila bowiem z rąk Prezesa Podokręgu Olkusz kapitan mistrza A Klasy odebrał Puchar z gratulacjami dla Leśnika Gorenice za zasłużony awans.

P. Tkacz, J. Nowak x3, A. Nowakowski, N. Kurczek

OSPEL: L. Ziaja - D. Ziaja, B. Szwaja, J. Nowakowski, P. Nowakowski - P. Tkacz (P. Słowikowski), M. Miąsko, A. Nowakowski, N. Kurczek (P. Mrówka) - D. Bartos, J. Nowak

LEŚNIK: Gmitruk - Ścigaj, Szymczyk, Drożyński, A. Kondek - Chechelski, Bąchór (Ziarnik), Ćwik, Szewczyk - Kurkowski, Przybylski