04

04-2024

Promień Przeginia - Ospel Wierbka 0:2 (0:2)

• autor: demsi187, 2013-06-24 20:33

Cenne zwycięstwo na trudnym terenie odnieśli w sobotnie popołudnie piłkarze Ospelu Wierbka. W meczu drużyn sąsiadujących w tabeli Ospel pokonał w Przeginii Promień 2:0 czym zapewnił sobie minimum 6 miejsce na zakończenie rozgrywek. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Jakub Nowak oraz Przemysław Lis.

Początek spotkania to absolutna dominacja gości. Efektem tego były dwie szybko zdobyte bramki. W 6 minucie Mateusz Miąsko zagrał długą piłkę za plecy obrońców a tam świetnie odnalazł się Nowak i pięknym, strzałem w długi róg wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kilka chwil później po centrze z rzutu rożnego główkował Miąsko, lecz dobrze ustawiony na linii bramkowej obrońca wybił zmierzającą do siatki piłkę. W 15 minucie D. Ziaja wznowił grę wrzutem z autu. Piłkę przejął Nowak, mimo asysty obrońcy zdołał się obrócić i zagrać ją w pole karne a zamykający akcję na długim słupku Przemysław Lis "szczupakiem" wpakował piłkę do bramki. Cała akcja jak i bramka mogła by kandydować do gola sezonu. Źle grający od początku meczu Promień mógł przyjąć kolejny nokautujący cios. Zaledwie kilka minut później poprzeczkę po strzale głową ustrzelił Artur Nowakowski. W trzecim kwadransie przebudzili się gospodarze i zmarnowali kilka naprawdę dobrych okazji na zdobycie gola. W końcówce pierwszej połowy na bramkę Ospelu przechodziła istna nawałnica. Raz za razem Promień niepokoił defensywę Ospelu. Ostatecznie przyjezdni dotrwali do przerwy bez straty gola. Druga połowa zgodnie z przewidywaniami zaczęła się od naporu Promienia. Grający kapitalne zawody Leszek Ziaja tylko w sobie wiadomy sposób bronił strzały napastników. A gdy nawet on nie był w stanie ich powstrzymać to zawodnicy Promienia katastrofalnie pudłowali w wydawało by się idealnych sytuacjach. Ospel też miał swoje okazje. Artur Nowakowski po raz drugi trafił piłką w poprzeczkę a Lis nie wykorzystał dogrania Nowaka i w dogodnej okazji skiksował. Z biegiem upływu czasu frustracja gospodarzy rosła a Ospel tylko na to czekał. W 75 minucie na placu gry zrobiło się luźniej bowiem z boiska wyleciał A. Żmuda. Co ciekawe w odstępie zaledwie kilku sekund zobaczył dwa żółte kartoniki, pierwszy za faul a drugi za krytykę orzeczeń sędziego. Przewagę liczebną mógł wykorzystać Nowak lecz mając przed sobą tylko bramkarza zbyt daleko wypuścił sobie piłkę czym znacznie ułatwił interwencję bramkarzowi. W doliczonym czasie gry gospodarze mogli pokusić się o gola kontaktowego lecz po raz kolejny kunsztem bramkarskim wykazał się L. Ziaja i ostatecznie Ospel Wierbka wywiózł z Przeginii 3 punkty.

J. Nowak, P. Lis

PROMIEŃ: D. Żmuda (J. Rogóż) - T. Skóra, M. Sioła, P. Sioła, A. Sosna (S. Rogóż) - K. Lewandowski (M. Baran), B. Rogóż, P. Izdebski, A. Żmuda - P. Żmuda, M. Stach

OSPEL: L. Ziaja - D. Ziaja, B. Szwaja, J. Nowakowski, P. Mrówka - Mariusz Jurczak, M. Miąsko, A. Nowakowski, P. Lis - Mateusz Jurczak (M. Sendra), J. Nowak