04

04-2024

Centuria Chechło - Ospel Wierbka 3:2 (0:1)

• autor: demsi187, 2013-06-13 15:56

Niestety w środowe późne popołudnie dobiegła końca piękna passa 9 nieprzegranych meczy z rzędu Ospelu Wierbka. Pogromcą podopiecznych Mirosława Nowakowskiego okazała się Centuria Chechło, wygrywając 3:2. Gole dla gości zdobyli Paweł Tkacz oraz Artur Nowakowski.

Początek meczu bardzo spokojny jednak lepsze wrażenie sprawiał Ospel, który był groźniejszy na połowie przeciwnika. Kilka strzałów z dystansu nie wystarczyło do objęcia prowadzenia. Dopiero w 25 minucie Jarosław Nowakowski wypuścił w bój Pawła Tkacza. Ten mając przed sobą tylko bramkarza uderzył pod poprzeczkę i było 1:0. Kilka minut później ten sam zawodnik mógł zdobyć kolejną bramkę. Piłkę na 6 metr od bramki wyłożył mu Mateusz Miąsko, jednak skrzydłowy Ospelu trafił prosto w bramkarza. Dwukrotnie też bliski przejęcia piłki był Miąsko jednak przegrywał pojedynki biegowe z wychodzącym bramkarzem. Kontrolujący przebieg gry Ospel pozwolił Centurii na niewiele. W jednej z okazji napastnik wygrał pojedynek biegowy z obrońcą lecz sytuacje zdołał uratować Leszek Ziaja broniąc strzał. Druga warta odnotowania szansa gospodarzy to niecelny strzał z ostrego kąta. Ostatecznie do przerwy zasłużone prowadzenie Ospelu 1:0. Początek drugiej części gry nie przyniósł zmian w obrazie gry. Dwukrotnie gospodarzy postraszył Dawid Bartos. Raz uderzał nogą z 16 metrów a za drugim razem po centrze z rzutu rożnego minimalnie przestrzelił po strzale głową. Po godzinie gry Ospel prowadził już dwoma bramkami. Rzut wolny z okolic narożnika pola karnego wykonywał Artur Nowakowski. Piłka po jego strzale otarła się o stojącego w murze zawodnika czym zmyliła bramkarza i wpadła do siatki. W ostatnich dwudziestu minutach stało się coś zupełnie niewytłumaczalnego. Zamiast kontrolować przebieg gry Ospel kompletnie oddał pole Centurii a ta coraz śmielej atakowała. W 73 minucie nieudana pułapka ofsajdowa, strzał, który wypluł przed siebie Ziaja i dobitka Mateusza Leśniaka dała gola kontaktowego. Huraganowe ataki Centurii przyniosły oczekiwany skutek. Piłkę z rzutu wolnego w pole karne zagrywał Łukasz Sadurski. Ta zmierzała w kierunku stojącego na pozycji spalonej napastnika jednak go przelobowała. Sędzia asystent podniósł w tym momencie chorągiewkę jednak ją opuścił a piłka od słupka wpadła do siatki. Mimo protestów gości sędzia wskazał na środek boiska i był już remis. Centuria poszła za ciosem i 5 minut przed końcem objęła prowadzenie. W zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła dość przypadkowo pod nogi Rafała Tieleszewskiego a ten z kilku metrów wepchnął ją do siatki. Ospel kończył mecz w dziesiątkę bowiem w końcówce drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną obejrzał Piotr Nowakowski. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie, spotkanie, w którym Ospel przegrał wygrany mecz a Centurii do zwycięstwa wystarczyło zaledwie dobre 20 minut i odrobina szczęścia.

M. Leśniak, Ł. Sadurski, R. Tieleszewski - P. Tkacz, A. Nowakowski

OSPEL:  L. Ziaja - D. Ziaja, P. Nowakowski, J. Nowakowski, P. Słowikowski - P. Tkacz, A. Nowakowski, K. Mróz (P. Myca), P. Lis (N. Kurczek) - D. Bartos, M. Miąsko