04

04-2024

Dłubnia Trzyciąż-Jangrot - Ospel Wierbka 2:2 (0:0)

• autor: demsi187, 2013-05-04 20:53

Z bardzo ważnym punktem wrócili z wyprawy z Trzyciąża piłkarze Ospelu Wierbka. Wynik meczu to 2:2 a gole dla Ospelu padły w samej końcówce za sprawą skutecznych strzałów Kamila Mroza i Piotra Nowakowskiego.

Spotkanie rozgrywane było w bardzo trudnych warunkach bowiem za sprawą dużej ilości opadów deszczu murawa miejscami pokryta była wodą. Początek meczu w miarę wyrównany z lekką przewagą gospodarzy. W tej części spotkania obie drużyny nie stworzyły sobie jakiś dobrych sytuacji do objęcia prowadzenia. Dłubnia największe zagrożenie stwarzała po licznych strzałach z dystansu, niekoniecznie celnych. Natomiast jakieś składne ataki często kończyły się na defensywie Ospelu. Aktywna była przede wszystkim prawa strona gospodarzy. Ospel z kolei najbliżej bramki był po strzale głową Pawła Słowikowskiego. W 30 minucie ten sam zawodnik wpadł z bocznej strefy w pole karne i starł się z bramkarzem. Będący bardzo blisko całej sytuacji sędzia asystent nie pomógł głównemu w dobrej ocenie tej sytuacji i ostatecznie ten nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Do przerwy kibice bramek nie zobaczyli. Początek drugiej połowy bardzo podobny jak cała pierwsza część. Starania gospodarzy przyniosły efekt po godzinie gry. Z 18 metrów celnie po krótkim słupku uderzył Gajewski i było 1:0 dla gospodarzy. Odpowiedź Ospelu mogła być piorunująca. Sytuacji sam na sam z Delą na gola nie był w stanie zamienić Jakub Nowak i ostatecznie bramkarz Dłubni zdołał obronić uderzenie napastnika Ospelu. Dłubnia mogła skarcić Ospel trzykrotnie. Za pierwszym i drugim razem świetnymi interwencjami popisał się Leszek Ziaja jednak trzecia okazja została już wykorzystana. W 70 min Michał Czapnik wpadł w pole karne, zwiódł obrońcę i uderzył nie do obrony w długi róg bramki. Wydawało by się, że jest już po meczu jednak nic bardziej mylnego. Niemal przez cały mecz Ospel wyprowadzał groźne kontrataki lecz zazwyczaj to ostatnie podanie było niecelne. W ostatnim kwadransie Ospel ruszył do ataku i na efekty tej zmiany taktyki nie trzeba było długo czekać. Stały fragment gry w 80 min na gola zamienił Kamil Mróz uderzając z niewielkiej odległości. Gol kontaktowy sprawił, że Dłubnia bardzo głęboko cofnęła się na własną połowę. Już w doliczonym czasie gry Ospel wykonywał kolejno 5 rzutów rożnych i to ten ostatni, najszczęśliwszy, piąty przyniósł wyrównanie. Niemal z tego samego miejsca, co Mróz gola zdobył Piotr Nowakowski wprawiając w euforię całą drużynę Ospelu. Chwilę później sędzia zakończył to spotkanie, w którym Ospel Wierbka dzięki piorunującej końcówce zremisował 2:2 z Dłubnią Trzyciąż-Jangrot.

P. Gajewski, M. Czapnik - K. Mróz, P. Nowakowski

OSPEL: L. Ziaja - B. Szwaja, P. Nowakowski, J. Nowakowski, T. Dudek (N. Kurczek) - P. Słowikowski, D. Ziaja, A. Nowakowski, P. Lis - K. Mróz, J. Nowak (P. Myca)