04

04-2024

Ospel Wierbka - Prądnik Sułoszowa 2:1 (2:0)

• autor: demsi187, 2013-05-02 13:17

W spotkaniu XIX Kolejki olkuskiej A-Klasy Ospel Wierbka dzięki zwycięstwu 2:1 z Prądnikiem Sułoszowa zainkasował kolejne, cenne 3 punkty. Gole dla Ospelu padły po samobójczym strzale jednego z obrońców oraz po strzale najskuteczniejszego w tym sezonie snajpera Ospelu, Jakuba Nowaka.

Pierwsza część spotkania to przewaga gospodarzy. Prądnik z powodu spóźnienia jednego z zawodników rozpoczął mecz w dziesiątkę co skrzętnie wykorzystał Ospel. Już w 2 minucie spotkania Piotr Nowakowski posłał długie podanie w pole karne a tam pechowym ale jakże pięknym strzałem głową popisał się obrońca Prądnika. W 20 minucie przewagę powiększył Jakub Nowak uderzając mocno w krótki róg bramki. Ospel miał jeszcze kilka dogodnych okazji głównie po strzałach z dystansu. Jednak próby Dawida Ziai, Pawła Tkacza, Przemysława Lisa czy Dawida Bartosa były nieskuteczne. Prądnik w pierwszej połowie ani razu poważnie nie zagroził bramce Ospelu i do przerwy podopieczni Mirosława Nowakowskiego zasłużenie prowadzili 2:0. Druga połowa miała nieco inny przebieg. Początek również należał do Ospelu lecz nie przerodziło się to w jakieś klarowne sytuacje. Z każdą minutą do głosu zaczęli dochodzić goście i ich starania zostały udokumentowane golem kontaktowym. Dośrodkowanie z bocznej strefy boiska na gola zamienił pozostawiony bez opieki obrońców Krzysztof Kaganiec. Drużyna Prądnika nabrała wiatru w żagle i coraz bardziej atakowała lecz tak na prawdę nie stworzyła sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia gola wyrównującego. Zepchnięty z kolei do defensywy Ospel wyprowadzał bardzo groźne kontrataki lecz w ostatniej chwili za każdym razem to otwierające drogę do bramki podanie było niedokładne lub przechwytywane przez obrońców Prądnika. W 80 minucie miała miejsce chyba największa kontrowersja tego spotkania. Jakub Nowak został sfaulowany w polu karnym przez obrońcę lecz sędzia pozostał niewzruszony i nie podyktował "jedenastki". W końcówce ambitna walka gości nie przyniosła oczekiwanego skutku i Ospel zdołał dowieź jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka arbitra.

M. Tarasin (sam), J. Nowak - K. Kaganiec

OSPEL: L. Ziaja - B. Szwaja, P. Nowakowski, J. Nowakowski, T. Dudek (P. Słowikowski) - P. Tkacz, D. Ziaja, N. Kurczek, P. Lis (A. Kyć) - D. Bartos (P. Myca), J. Nowak (K. Mróz)

PRĄDNIK: M. Górka - M. Chmiest, D. Pasternak, P. Kaganiec, M. Tarasin - K. Marszałek (M. Gęgotek), K. Skołucki, P. Skołucki (K. Pasternak), K. Kaganiec, J. Orczyk (M. Michalski) - G. Gądek