26

04-2024

Gładkie zwycięstwo

• autor: demsi187, 2012-10-01 17:10

Prawdziwy festiwal strzelecki w sobotnie popołudnie urządzili sobie piłkarze Ospelu Wierbka. W meczu IX Kolejki Ospel pokonał aż 8:0 rezerwy Spójni Osiek-Zimnodół. Bramki w tym spotkaniu zdobywali: Jakub Nowak, Mateusz Miąsko (dwie), Norbert Kurczek, Przemysław Lis (dwie), Kamil Mróz oraz Dawid Ziaja.

Pierwsza połowa to znacząca przewaga gospodarzy jednak w tej części gry padł tylko jeden gol. W 20 minucie wynik spotkania otworzył Jakub Nowak wykorzystując podaną jak na "tacy" piłkę przez Przemysława Lisa. Najskuteczniejszemu zawodnikowi Ospelu pozostało tylko skierować piłkę do siatki. Ospel miał kilka szans na podwyższenie wyniku lecz nie mógł znaleźć recepty na kolejne bramki. Spójnia w pierwszej połowie ani razu nie zagroziła poważniej bramki strzeżonej przez Leszka Ziaję. Drugie czterdzieści pięć minut to już gra tylko do jednej bramki. Worek z bramkami w 47 minucie rozwiązał Mateusz Miąsko. Stoper Ospelu popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego a piłka trafiła w samo "okienko" bramki Spójni. Kilkanaście sekund później będący w sytuacji sam na sam z bramkarzem Norbert Kurczek po profesorsku wykończył atak miejscowych i było już 3:0. W 51 minucie faulowany w polu karnym był Nowak a piłkę z 11 metrów do siatki po raz drugi tego dnia posłał Miąsko. Koledze pozazdrościł chyba Przemysław Lis i skrzydłowy Ospelu również dwukrotnie umieścił piłkę w bramce. Najpierw wykorzystał sytuacje sam na sam uderzając w krótki róg a kilkanaście minut później w podobnej sytuacji wybrał długi róg. W 80 minucie wynik na 7:0 podwyższył wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Kamil Mróz trafiając do siatki z 6 metrów. 5 minut później wynik spotkania ustalił Dawid Ziaja uderzając po długim rogu obok bezradnie interweniującego bramkarza. Spójnia mogła pokusić się o honorowe trafienie jednak po strzale w 60 minucie piłka trafiła w słupek.  W całym spotkaniu była to jedyna dogodna okazja gości.

Ospel Wierbka - Spójnia II Osiek-Zimnodół 8:0 (1:0)

J. Nowak, M. Miąsko x2, N. Kurczek, P. Lis x2, K. Mróz, D. Ziaja

OSPEL: L. Ziaja - B. Szwaja (G. Dylewski), M. Miąsko, J. Nowakowski, T. Dudek - P. Lis, D. Ziaja, A. Nowakowski, N. Kurczek (K. Mróz) - D. Bartos, J. Nowak (P. Myca)