26

04-2024

Wygrana w 45 minut

• autor: demsi187, 2011-09-04 13:42

W meczu IV kolejki olkuskiej A-Klasy drużyna Ospelu Wierbka pokonała MGHKS Bolesław Bukowno 5:1. Był to mecz z gatunku tych niespotykanych bowiem trwał zaledwie 45 minut a goście zagrali w ośmioosobowym składzie. W dodatku kończyli mecz w siódemkę po czerwonej kartce dla jednego z piłkarzy. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Artur Nowakowski, Paweł Tkacz, Piotr Nowakowski, Tomasz Dudek a raz własnego bramkarza pokonał obrońca z Bukowna.

Mecz rozpoczął się od konsternacji na trybunach bowiem w 8 minucie Bolesław skontrował drużynę Ospelu i wyszedł na prowadzenie. Obrońcy zlekceważyli napastnika gości a ten pięknym strzałem z woleja pokonał Leszka Ziaję. Dzielnie broniący się piłkarze z Bukowna byli bezradni wobec naporu gospodarzy i pierwszy raz skapitulowali w 15 minucie gry. Po dośrodkowaniu Tkacza piłkę do własnej bramki skierował obrońca. Siedem minut później A. Nowakowski pięknym strzałem w długi róg bramki wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Odpowiedź mogła być zabójcza. Po wznowieniu gry zawodnik Bolesława uderzył z połowy boiska w poprzeczkę kompletnie zaskakując Ziaję. Ospel z kolei ostrzeliwał niemal z każdej strony bramkę MGHKS-u jednak ani strzał Norberta Kurczka ani Dudka nie znalazł drogi do siatki. Za pierwszym razem piłka trafiła w poprzeczkę a za drugim zatrzymała się na słupku. Często próbował także Tkacz oraz Mateusz Miąsko. Po około pół godzinie gry na indywidualną akcję zdecydował się najlepszy strzelec Ospelu w tym sezonie, Paweł Tkacz. Ograł dwóch defensorów i będąc w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok bezradnie interweniującego bramkarza gości. Było to jego piąte trafienie w tym sezonie. Kilka minut później Ospel wykonywał rzut wolny. P. Nowakowski uderzył piłkę z 25 metrów a ta wpadła do siatki między nogami bramkarza Bolesława. Wynik ustalił Dudek uderzając głową niemal z linii bramkowej. Mecz zakończył się małym skandalem. Tuż przed końcem pierwszej części gry za wybitnie niesportowe zachowanie czerwoną kartkę zobaczył zawodnik Bolesława. W przerwie z kolei zażądali sprawdzenia tożsamości naszych piłkarzy a sami tydzień temu przegrali walkowerem bowiem zagrali nieuprawnieni zawodnicy. Gdy i ten numer się nie powiódł zgłosili kontuzję jednego z piłkarzy i z powodu zdekompletowania drużyny przyjezdnej sędzia główny musiał zakończyć spotkanie po 45 minutach.

Ospel Wierbka - Bolesław Bukowno 5:1

Samobójcza, A. Nowakowski, P. Tkacz, P. Nowakowski, T. Dudek - ???

OSPEL: L. Ziaja - Z. Nowak, P. Nowakowski, J. Nowakowski, G. Dylewski - P. Tkacz, N. Kurczek, A. Nowakowski, M. Miąsko - D. Bartos, T. Dudek

0:4

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W rozegranym w niedzielne południe meczu juniorów piłkarze Ospelu Wierbka polegli w Olkuszu z KS-em 1:7 (1:2). Jedyną bramkę strzelił Grzegorz Broczkowski celnie egzekwując rzut wolny.