26

04-2024

Awans po karnych

• autor: demsi187, 2011-08-17 20:10

Piłkarze Ospelu Wierbka pokonali w spotkaniu II Rundy Pucharu Polski Podokręgu Piłki Nożnej Olkusz Unię DUDĘ Jaroszowiec i awansowali do dalszej fazy rozgrywek. W regulaminowym czasie gry nie padła żadna bramka i o zwycięstwie zadecydowała seria rzutów karnych. Tą lepiej wykonywali goście wygrywając 4:1.

Spotkanie rozpoczęło się od odważnych ataków Unii. W 5 minucie gospodarze byli bardzo blisko objęcia prowadzenia ale świetnie między słupkami spisał się Leszek Ziaja, instynktownie wybijając futbolówkę po strzale z kilku metrów. Po tej początkowej przewadze do głosu w miarę upływu czasu zaczął dochodzić Ospel. Bardzo bliski szczęścia był Zbigniew Nowak lecz piłka po jego mocnym strzale wstrząsnęła tylko poprzeczką bramki strzeżonej przez Sebastiana Kurczabińskiego. Dwie bardzo dobre szanse zmarnował także Tomasz Dudek. Za pierwszym razem źle przyjął piłkę będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem a przy drugiej próbie nie trafił w bramkę po strzale głową z kilku metrów. W 35 minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Nowak ale na posterunku był bramkarz miejscowych. Mało widoczne były dwie najgroźniejsze armaty Ospelu - Dawid Bartos oraz Paweł Tkacz. Co prawda Tkacz kilka razy ubiegł obrońców ale brakowało dokładnego wykończenia akcji. Do przerwy było zatem bez bramek. O drugiej części gry nie za wiele można napisać bowiem żadna ze stron nie stworzyła sobie dogodnych sytuacji. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Piłkarze Unii często faulowali lecz sędzia mało kiedy używał gwizdka czym wywołał trochę nerwowości w szykach Ospelu. W końcowych fragmentach spotkania Unia sprawiała wrażenie, że to jej bardziej zależy na awansie. Ostatecznie żadna z prób nie zakończyła się powodzeniem i zwycięzcę musiała wyłonić dopiero seria rzutów karnych.

Gospodarze pomylili się dwukrotnie (raz przestrzelili i raz obronił Ziaja). Ospel z kolei był bezbłędny i rzuty karne zakończyły się wynikiem 4:1 na jego korzyść.

Unia DUDA Jaroszowiec - Ospel Wierbka 0:0 k. 1:4