04

04-2024

Sparing

• autor: demsi187, 2011-07-30 23:54

W drugim sparingu tego lata Ospel Wierbka rozbił przed własną publicznością beniaminka sosnowieckiej A-Klasy KS Giebło 6:1. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Sebastian Pająk, dwa trafienia były udziałem Pawła Tkacza a raz do bramki gości trafił Norbert Kurczek.
Gospodarze przez cały mecz kontrolowali przebieg gry i zasłużenie wysoko zwyciężyli.

W pierwszych minutach spotkania zarysowała się przewaga gospodarzy lecz strzały Dawida Bartosa i Mateusza Miąsko zdołał wybronić Kamil Kućmierz. W 11 minucie gry szansę na objęcie prowadzenia dla gospodarzy zmarnował Tkacz. Co nie udało mu się w tej sytuacji, powiodło się 7 minut później i pewnym strzałem pokonał bramkarza KS-u. Po objęciu prowadzenia przez Ospel gra nieco się wyrównała. Po pół godzinie gry szybka kontra gości zakończyła się faulem w obrębie pola karnego Grzegorza Dylewskiego i Giebło stanęło przed szansą wyrównania wyniku meczu. "Jedenastki" nie zmarnował Adam Głąb i było 1:1. Goście z remisu cieszyli się zaledwie 2 minuty. Koszmarny błąd jednego z obrońców celnym strzałem wykończył Pająk. Tym razem Ospel po objęciu prowadzenia nie oddał już pola gry i dążył do zdobycia kolejnych bramek. Podopiecznym Mirosława Nowakowskiego udało to się tuż przed końcem pierwszej części gry. Po wrzutce z rzutu rożnego goście wybili piłkę przed własną szesnastkę. Tam czekał jednak Kurczek i mocnym strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie. Do przerwy było zatem 3:1 dla gospodarzy.

Na drugą część gry Ospel wyszedł w nieco odmienionym składzie lecz nie odbiło to się zbytnio na ich grze. Bardzo aktywny był zwłaszcza Michał Szota ale jego strzały nie znalazły drogi do siatki. W 60 minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał napastnik KSG ale dobrze między słupkami spisywał się Leszek Ziaja. 6 minut później było jednak 4:1. Na strzał ze skraju pola karnego zdecydował się Tkacz i piłka wpadła w górny róg bramki strzeżonej przez Kućmierza. Rozmiary porażki mógł zmniejszyć Karol Grzebieluch jednak jego ni to strzał, ni dośrodkowanie ostatecznie wylądowało na poprzeczce. W 77 minucie hat-tricka powinien skompletować Tkacz lecz nie potrafił wykorzystać znakomitego dogrania Przemysława Lisa. Kilka minut później niecelnie głową uderzał również Miąsko. Ostatnie dwie bramki były udziałem Pająka w 88 i 90 minucie spotkania i po bardzo dobrej grze Ospel pewnie pokonał KS Giebło 6:1.

Ospel Wierbka - KS Giebło 6:1 (3:1)

S. Pająk x3, P. Tkacz x2, N. Kurczek - A. Głąb (karny)

OSPEL: L. Ziaja - G. Dylewski, P. Nowakowski, J. Nowakowski, P. Słowikowski - P. Tkacz, M. Miąsko, A. Nowakowski, N. Kurczek - S. Pająk, D. Bartos

Grali także: K. Janosik, Z. Nowak, B. Szwaja, P. Lis, M. Szota, Zawodnik Testowany

KSG: K. Kućmierz - M. Mikoda, P. Sobczak, B. Kijas, K. Grzebieluch - A. Głąb, K. Malinowski, D. Barczyk, M. Czeszczewik - P. Marek, Zawodnik Testowany

Grali także: P. Głąb, Z. Kaziród, C. Starobrzyński, M. Otręba, A. Olesik